1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-10-11, 08:00   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
zaniedbała, ja też.... :uuu:
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-09-12, 08:21   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka napisał/a:
Nzywa sie Tepotynib
To zupełnie nowy lek w immunoterapi raka płuc. W Niemczech też w stadium badań klinicznych - jednakże, z tego co piszą bardzo obiecujący. Trzymam kciuki.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-08-02, 08:22   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka próbuj gdzie się da i nie trać sił. Uściski... Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-08-01, 07:58   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze i leczenie zastartuje. Trzymam kciuki!
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-07-01, 09:09   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka napisał/a:
Czrna magia co jest tu napisane.Ja mam ulotke gdzie troche jasniej jest o tym leku,ale jak mowie ja sie go boje.
Wierzę ci - ja też tylko przetłumaczyłam co niemiecka Wikipedia o tym pisze. Jak już pisałam ten lek jest dopuszczona do leczenie w Niemczech ale tylko w przypadku raka jajnika.
Trudno mi się więcej wypowiadać bo to naprawdę jest nowość. W Internecie też jeszcze niewiele na ten temat :-(
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-27, 09:36   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka napisał/a:
Lek nazywa sie RUCAPARIB
W Niemczech jest ten lek od kwietnia tego roku dopuszczony jednakże stosowany przy leczeniu raka jajnika (tu artykuł ale po niemiecku: https://www.gelbe-liste.d...eierstockkrebs)
PARP-Inhibitory - stosunkowo nowa grupa leków, które są stosowane w leczeniu onkologicznym różnych typów raka (np. raka jajnika). Są one inhibitorami enzymu polimerazy poli-ADP-rybozy (PARP) i uniemożliwiają komórkom rakowym naprawę uszkodzeń cytotoksycznego DNA. PARP-Inhibitory są stosowane jako terapia zachowawcza po chemioterapii (wolne tłumaczenie z niemieckiej Wikipedii: https://de.wikipedia.org/wiki/PARP-Inhibitor)
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-14, 08:00   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka tak mi przykro. Powinnaś postarać się o kogoś kto będzie twoim "wózkowym" w fizycznym i psychicznym sensie. i to możliwie szybko. Przesyłam uściski.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-06-06, 08:53   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka ja bym też nie czekała aż ból się rozhula. Taki ciągły ból wpływa też bardzo źle na psychiczne samopoczucie które przy ciężkich chorobach i tak jest nienajlepsze. Opcję radioterapi też warto jeszcze raz przemyśleć.
Trzymaj się.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
Ola Olka

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 31390

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-08, 08:48   Temat: Rak gruczołowy pluca prawego z przerzutem do węzła nadobojcz
halka cieszymy się że leczenie działa i jest na niego taka dobra reakcja. Oby tak dalej. Trzymamy kciuki.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group